Misijski tjedan u našoj školi

Autor: Jasmina Kordić, 16. 10. 2015.

Od ponedjeljka 19. listopada do petka 23. listopada u našoj se školi obilježava Misijski tjedan

Ove godine prigodom svjetskog misijskog dana u našoj ćemo školi organizirati različite sadržaje uz koje ćemo promišljati o misijskoj djelatnosti Crkve, siromašnoj djeci i obiteljima u Africi kojima je potrebna naša duhovna i materijalna pomoć.

Misijski tjedan ima cilj potaknuti promišljanje o potrebama siromašnih Afrike, posebno djece te na konkretan način pomoći nekome od njih. Ovom ćemo prilikom cijeli tjedan prikupljati novčana sredstva za školovanje jednog djeteta iz sirotišta u Keniji i tako postati nekome kum.

Potrebno je prikupiti 3000 kn za cjelokupno školovanje. Pomoć školovanja učenika omogućuje: školarinu, školsku uniformu, 3 obroka dnevno i udžbenike.

Sredstva za školovanje prikupljat ćemo i prigodnom prodajom misijskih čestitki.

Svi učenici škole imat će priliku sljedeći tjedan sudjelovati na različitim radionicama i prigodnim programima koji su za ovaj tjedan organizirani. Tako ćemo u školi imati video susret s misionarkom iz Ruande i misionarom iz Kenije, čut ćemo njihova svjedočanstva i imati priliku postavljati im pitanja, a isto tako i upoznati se s njihovom svakodnevicom.

Svaki misionar ima raznih dogodovština u svojemu misijskome radu. O tome ćemo moći čuti na radionici u kojoj će se pripovijedati događaji iz misijskih zemalja.

Svi zainteresirani moći će poslušati svjedočanstvo našeg župnika, nekadašnjeg misionara na Madagaskaru. Ovaj će susret uveličati školski zbor koji priprema prigodan program.

Cijeli tjedan će svi oni koji to žele moći razgledati misijsku izložbu u našoj školi gdje će biti predstavljeni različiti predmeti i prikazi misijskih zemalja.

Neke od fotografija misijskoga tjedna pogledajte ovdje.

Marija Magadalena Cvitković