Feudalni posjedi u našoj školi

Autor: Jasmina Kordić, 16. 10. 2015.

Naša škola ovih dana živi u srednjem vijeku. Naši su šestaši svojim vrijednim rukama izradili makete feudalnih posjeda.

Naši su šestaši iz povijesti učili kako se nekada odvijao život na feudalnim posjedima u srednjemu vijeku te u kakvom su odnosu bili bogati plemići i siromašni seljaci koji su im obrađivali zemlju.

Dobili su zadatak izraditi male makete feudalnih posjeda na kojima će prikazati prostor namijenjen životu plemića i prostor na kojem život provode seljaci. Svi su se učenici izuzetno potrudili i napravili prava mala umjetnička djela. Roditelji su pribavili sav potreban materijal, a spretne ruke naših šestaša odradile su ostalo. A najvažnije od svega, vjerojatno će većina zauvijek zapamtiti što je feudalni posjed te kako je bio organiziran.

Njihove radove možete vidjeti u fotogaleriji.

Marija Magdalena Cvitković