Mjesec hrvatske knjige

Autor: Jasmina Kordić, 16. 10. 2015.

Mjesec hrvatske knjige je manifestacija koja se obilježava u vremenu od 15. listopada do 15. studenoga. Naša knjižnica je priredila razne prigodne radionice povodom ovog događaja.

Dragi učenici,

povodom Mjeseca hrvatske knjige knjižničarka i Mladi knjižničari priredili su sljedeći program:

- „S Bibliobusom u 1. razred“ – akcija besplatnog učlanjenja učenika prvog razreda u Bibliobus i besplatna članarina za cijelu godinu u organizaciji naše školske knjižnice i Gradske knjižnice i čitaonice Vinkovci

- „Čitajmo im bajke“ – početak projekta čitanja bajki za učenike 1. i 2. razreda.

- „Put knjige od autora do čitatelja“ – nastavni sat za učenike 3. razreda.

- Bonton u knjižnici – radionica za učenike 4. razreda.

- Ovo je moja knjižnica - izložba učeničkih radova u školskoj knjižnici.
-  „Putovanja do znanja“ – tema ovogodišnjeg Nacionalnog kviza za poticanje čitanja je Putovanja do znanja i zbog toga knjižnica u suradnji s nastavnicom Jasenkom organizira radionicu na kojoj će se raditi zanimljivi pokusi.
- „Upali lampicu i čitaj“ – radionica za učenike od 4. do 8. razreda. Svaki učenik treba ponijeti svoju najdražu knjigu i lampicu.
- Kreativno pisanje – radionica kreativnog pisanja za učenike od 4. do 8. razreda.
- „Ja sam najbolji čitač/čitačica“ - dodjela diploma najboljim čitačima u razdoblju od 15.10.-15.11.

Ana Božić