Nove knjige u knjižnici

Autor: Jasmina Kordić, 1. 12. 2015.

Kupili smo nove knjige za knjižnicu. Obogatili smo knjižni fond sa 27 knjiga.

Ovih dana obradovali smo učenike naše škole sa novim knjigama. Svi su nestrpljivo čekali da knjižničarka unese knjige i da ih mogu posuditi.

Novi naslovi su:

Maša i Božić - Božić je najljepši praznik u godini. No Maša zna da oni koji ga moraju provesti sami ne misle tako. Zato će sa svojim prijateljima organizirati proslavu koja će svima približiti ljepote Božića.

Snježna kraljica - Snježna kraljica letjela je s njim visoko iznad crnih oblaka, a vjetar je hučao i zavijao kao da pjeva drevne pjesme. Kay pogleda kraljicu - bila je tako lijepa i više mu nije izgledala kao da je od leda i nije se biše bojao.

Dnevnik dobrih anđela - religiozne priče.

Zagonetni dječak - Znate li da isti dječak može imati dva imena, dvije mame, ići u dvije škole u isto vrijeme! Pitajte Koka, on dobro poznaje zagonetnog dječaka! I njegovu tajnu.

Leteći glasovir - "U prodavaonici glazbala veliki je glasovir nestrpljivo čekao tko će ga kupiti. Njegove bijele i crne tipke žarko su željele da se nečije vješte ruke prošetaju po njima...".

My new brother is here - Kad u neku obitelj stigne prinova, kod većine starije djece javlja se ljubomora, jer više nisu u centru pažnje i osjećaju se zapostavljenima. Djeci koji se nađu u takvoj situaciji važno je sagledavanje problema i pozitivno snalaženje u novonastaloj situaciji. U tome im može pomoći ova ljupka i vedra slikovnica.

Domaća zadaća - "Puno je toga pokrenula jedna nenapisana zadaća. A sve je počelo onoga dana kada je glavni junak, dječak Branko Beljan došao u školu bez napisanog sastavka na zadanu temu: "Zašto moramo obavljati svoje dužnosti?".

Charlie i tvornica čokolade - Charlie Bucket siromašan je dječak, kada je slučajno pronašao pedeset penija i kupio čokoladu, našao je u njoj zlatnu ulaznicu za tvornicu čokolade tajanstvenoga gospodina Wonke.

Pismo iz Zelengrada - Zašto se razbolio potok? Kako su ga izliječile životinje iz Zelengrada? Djeco i odrasli, čuvajte prirodu jer ona daje život i dom nama i budućim generacijama.

Kako izgledaju nove knjige možete pogledati na fotografijama.

Ana Božić, knjižničarka