Županijska natjecanja

Autor: Marija Pejić, 17. 3. 2016.

I ove su godine naši učenici sudjelovali na županijskim natjecanjima.

Županijsko natjecanje iz povijesti  održalo se  u Osnovnoj školi Vladimir Nazor u Vinkovcima.

Učenik Ivan Petrović iz 8. B razreda sudjelovao je pod vodstvom nastavnice Marije Perković  i osvojio 1. mjesto. Ivan se nada pozivu na državno natjecanje iz povijesti.

Natjecanje iz tehničke kulture održalo se u školi Antun Bauer u Vukovaru gdje je sudjelovao učenik Romeo Sušac iz 8.b razreda zajedno sa svojom mentoricom Milkom Križanac i osvojio 1. mjesto. Romeo je pozvan na Državnu razinu 58.  natjecanja mladih tehničara  koje će se održati u Primoštenu od 30.3. do 1.4. 2016.

Najbolji matematičari naše škole pod vodstvom nastavnika Mirka Klarića, sudjelovali su na županijskom natjecanju. Blago Čepo (8.b) je osvojio 2. mjesto, Ivan Petrović (8.b)  4. mjesto i Gabrijela Gačić  (8.b) 6. mjesto.

Na međužupanijskom natjecanju vjeronaučne olimpijade sudjelovali su i naši učenici zajedno sa sestrom Idom Malnar i osvojili 6. mjesto.

U subotu, 12. ožujka  održano je  natjecanje Crvenog križa u hotelu Admiral u Vinkovcima.

Nastavnica Jasenka Meštrović i učenici 8.b razreda: Blago Čepo, Paula Petrović, Leonarda Leitmann, Lucija Jonjić i Paula Luketina sudjelovali su na natjecanju i osvojili 11. mjesto.

U srijedu, 16. ožujka održano je Regionalno natjecanje u futsalu u Požegi.

Sudjelovale su četiri županjije (Osječko-baranjska, Vukovarsko-srijemska, Brodsko-posavska i Požeško-slavonska).

I naša je škola bila među njima pod vodstom nastavnice Marije Primorac i nogometaške ekipe u sastavu: Ivan Petrović (7.a), Matej Keškić (8.a), Marko Kos (8.b), Romeo Sušac (8.b), Nikola Marinić (7.b), Marko Gašpar (8.a), Lovro Primorac (8.a), i Davor Komarčić (8.b).

Natjecale su se četiri ekipe. Prvu smo utakmicu igrali s Osijekom i odigrali 1:1. Igrali su se penali i krajnji rezultat je bio 4:3.

Drugu utakmicu smo igrali s Lipikom i izgubili 4:2.

Osvojilio smo 2. mjesto na natjecanju.

Za treće su se mjesto borili Osijek-Slavonski Brod i Osijek je pobijedio 6:0.

Najbolji strijelac natjecanja, bio je naš Romeo Sušac koji je dao  tri gola.

Penale su izvodili (i pogodili): Marko Kos, Nikola Marinić i Davor Komarčić.

Čestitamo našim nogometašima na srebrnoj medalji!!!

Također, zahvaljujemo svim učenicima na postignutom uspjehu, čestitamo na postignutim rezultatima i želimo im još bolji plasman iduće godine.