Obilježen Međunarodni dan Downovog sindroma

Autor: Marija Pejić, 18. 3. 2016.

U Osnovnoj školi Vođinci već je peti put obilježen Međunarodni dan Downovog sindroma.

Program obilježavanja obuhvaćao je priredbu za učenike i roditelje koju je organizirala učiteljica 3. B razreda  Eva Klarić.

Kako se broj djece u Vođincima  s Downovim sindromom u posljednje vrijeme povećao, škola je željela ovim aktivnostima upoznati što veći broj roditelja s navedenim sindromom, integraciju djece u redovnu školu, te prihvaćanju različitosti i pozitivnih ljudskih osobina.

Učenici trećih razreda, zajedno s učenicima sedmih razreda, za ovu su priliku  priredili prigodan program, igrali štafetne igre, te u ugodnoj i opuštenoj atmosferi nastavili druženje. Skup je bio zanimljiv i koristan, te je već postao i tradicija u Osnovnoj školi Vođinci koja će i dalje nastaviti s ovakvim i sličnim aktivnostima.

Kako nam je bilo, možete vidjeti na fotografijama.