NOĆ KNJIGE 2016.

Autor: Marija Pejić, 6. 4. 2016.

Manifestacija Noć knjige 2016. već  petu godinu zaredom daje poticaj kulturi čitanja te potiče razgovor o literaturi.

Ove se godine manifestacija održava u petak, 22. travnja 2016. godine, uoči Svjetskoga dana knjige i autorskih prava, a na Dan hrvatske knjige.

Želja je organizatora Noći knjige 2016. u knjižarama, knjižnicama, školama i drugim zainteresiranim prostorima i ustanovama širom Hrvatske organizirati različita događanja – javna čitanja, predstavljanja knjiga, druženja s autorima, radionice i sl., s ciljem da se oči javnosti usmjere na knjigu, u svim njezinim tradicionalnim i modernim oblicima.

I naša će školska knjižnica po drugi put sudjelovati u Noći knjige koju ćemo obilježiti prigodnim programima u prostoru škole. Pozivamo sve učenike, učitelje, roditelje, djedove, bake i sve zainteresirane  da dođu u našu školu i sudjeluju u aktivnostima koje smo pripremili za njih.

Pregled programa za petak, 22. travnja 2016.

Program počinje u 16,45 h

- Jednom davno…/ Pobuna knjiga (igrokazi)

-  Šuma Striborova (gledanje filma)

-  Čitanje bajke Šuma Striborova (Sto godina od izdanja Priče iz davnina

- Kreativna likovna radionica: Šuma Striborova - što mi se najviše svidjelo? /Izrada stripa

-  Moja prva knjiga (Prezentacija radova učenica koje su sudjelovale na natječaju)

- Postavljanje izložbe u predvorju škole

Program završava oko 19 sati.