Terenska nastava trećih razreda

Autor: Marija Pejić, 8. 4. 2016.

U sklopu terenske nastave iz prirode i društva učenici trećih razreda posjetili su vodocrpilište u Vođincima.

Tema je bila opskrba pitkom vodom. Da bi se bolje upoznali s opskrbom pitke vode potražili smo pomoć djelatnika Vodovoda Vinkovci. Uz njegovu pomoć saznali smo da naše mjesto dobiva pitku vodu iz Sikirevaca  a da naše crpilište nije u pogonu. On nam je ipak uz pomoć našeg crpilišta zorno objasnio opskrbu pitkom vodom. Vidjeli smo bunar i pumpu koja tjera vodu u spremnike i pomoću tlačnih pumpi tjera vodu u cijevi koje nas opskrbljuju vodom u našim domovima. Zbog bolje kvalitete i količine vode dobivamo vodu iz regionalnog vodovoda.
Učenici su znatiželjno pregledavali postrojenje i postavljali pitanja. Naravno da smo zaključili da moramo štedjeti vodu a i sve tekućice i stajaćice u prirodi. Nakon uspješne terenske nastave vratili smo se u školu.

Kako nam je bilo, možete pogledati ovdje.