Osmaši su sudjelovali u dvodnevnom projektu Memorijalnog centra Domovinskog rata u Vukovaru

Autor: Marija Pejić, 23. 9. 2016.

I ove godine naši osmaši bili su u dvodnevnom posjetu Vukovaru  gdje su sudjelovali u provedbi projekta koji organizira Memorijalni centar Domovinskog rata.

Učenici su dobili odgovore na brojna pitanja o Domovinskom ratu, posjetili su autentične lokacije na kojima  se 1991.godine odlučivalo o sudbini Hrvatske te na kojima su mnogi ljudi izgubili živote.  Upoznali smo se sa dugom povijesti vukovarskoga kraja, posjetili smo i Gradski muzej  te novootvoreni Muzej Vučedolske kulture. Sva svoja znanja o Bitci za Vukovar učenici su pokazali u završnom kvizu na kojem su osvojili prvo mjesto. Našu školu predstavljali su Mihael Gačić i Ivan Petrović.

Terenska nastava bila je vrlo poučna, učenici su sklopili nova prijateljstva, a Vukovar nas je još jednom potaknuo na razmišljenje o istinskim vrijednostima mira u kojem živimo!

Kako nam je bilo pogledajte na fotografijama.

Marija Perković