Učenici petih razreda posjetili su Muzej vučedolske kulture u Vukovaru

Autor: Marija Pejić, 13. 10. 2016.

Tijekom mjeseca rujna učenici petih razreda na satima povijesti učili su o životu ljudi u prapovijesti.

Neizostavna tema na tim satima bila je i vučedolska kultura koja se na našim prostorima pojavila prije pet tisuća godina. Naziv je dobila prema lokalitetu Vučedol pokraj Vukovara. Svoja znanja učenici su , uz financijsku podršku roditelja, produbili posjetom Muzeju vučedolske kulture. U pratnji učiteljice povijesti, Marije Perković, otputovali su 5.listopada u Vukovar.Upoznali su kulturu koja je tako davno bila na vrlo visokom stupnju razvoja. Oduševila ih je njihova odjeća i obuća koja je bila vrlo moderna za ono vrijeme, a posebno su zanimljiva bila njihova znanja o astronomiji.Obilazak muzeja bio je zabavan i poučan, a kako nam je bilo pogledajte na fotografijama.